zestawy herbat

Zestawy herbat – jak rozpoznać wysokiej jakości herbatę

Zestawy herbat

Na rynku istnieje wiele różnych rodzajów herbaty. Zestawy herbat kryją w sobie takie herbaty jak herbata czarna, herbata czerwona czy też biała herbata.Jednak niezależnie od tego jaką herbatę chce się wypić należy wiedzieć jak rozpoznać dobrą herbatę.

Na co zwracać uwagę?

Wybierając sklep z herbatami trzeba patrzeć czy sprzedaje on także herbaty liściaste. To właśnie te są o wiele lepsze w porównaniu do gotowych torebek. O ile wygoda w przypadku herbat pakowanych w torebki jest niezaprzeczalna to jednak herbaty liściaste mają wiele zalet. Przede wszystkim mają o wiele silniejszy aromat. Dzieje się tak ponieważ do torebek czasami pakowane są łodygi i inne mało wartościowe elementy herbat, a patrząc na liście herbaty od razu można zobaczyć jak wyglądają.

Kraj pochodzenia herbaty

Kolejną ważną sprawą jest kraj pochodzenia herbaty. Jeżeli pochodzi ona z kraju, w którym jest naturalnie uprawiana to prawdopodobnie będzie wysokiej jakości. Również w większości zestawy herbat w wyższej cenie zapewniają o wiele lepszą jakość produktu. Jest to oczywiście spowodowane tym, że nie ma w nich niepotrzebnych odpadów. Jeśli chodzi o najlepsze mieszanki herbat to mają one w swoim składzie tak zwane tipsy, które znacząco podnoszą wartości smakowe mieszanki herbacianej. Tipsy są to suszone młode pąki, zbierane z krzewów.

Herbata czarna

Dobra herbata czarna nie może być szara, ani matowa. Musi być naturalnie ciemno czarna z dodatkiem granatowego czy też czerwonym połyskiem.

Herbata zielona

Dobra zielona herbata powinna mieć jasne i błyszczące listki. Dodatkowo listki powinny być starannie zwinięte. Jeśli nie weźmie się takich herbat to niestety herbata nie będzie najwyższej jakości. Jest to o tyle ważne, że herbata zielona jest bardzo często wybierana jako wsparcie przy odchudzaniu. Wysokiej jakości herbata tego rodzaju pozwala zastąpić wiele różnych suplementów diety.

Previous Article
Next Article