zimowa herbata

Herbata zimowa w zestawach

Rozgrzewająca zimowa herbata

Zima to pora roku, która większości z nas kojarzy się z niskimi temperaturami powietrza. Nierzadko dokuczają nam również silne wiatry oraz opady deszczu lub śniegu. Nic więc dziwnego, że zdecydowana większość z nas marzy zimą o rozgrzaniu się. Trudno zaś o lepszy napój rozgrzewający niż herbata zimowa. Sklep z herbatami to miejsce, do którego warto się udać, jeżeli potrzebujemy aromatycznych naparów. Warto zakupić cały zestaw zimowych herbat, aby móc przetestować różne ich rodzaje. 

Delikatny smak herbaty białej

Nie każdy przepada za mocnymi naparami herbacianymi, do których można z całą pewnością zaliczyć klasyczną herbatę czarną. Jeżeli poszukujemy zimą rozgrzewającego, ale łagodnego w smaku naparu, zainteresować może nas biała herbata. Powstaje ona dzięki zebraniu młodych pączków oraz listków herbaty chińskiej wiosną. Są one po zebraniu suszone w promieniach słońca, dlatego fermentują jedynie w niewielkim stopniu. Smak białej herbaty, w odróżnieniu chociażby od herbat czarnej i zielonej jest delikatny w smaku i pozbawiony charakterystycznej goryczki. W miesiącach zimowych warto sięgnąć po białą herbatę aromatyzowaną. W sklepach z herbatami znajdują się kompozycje z dodatkiem suszonej skórki pomarańczowej czy goździków. Trzeba zaś przyznać, że jest to połączenie, które wyjątkowo mocno kojarzy się z zimą jak i ze świętami Bożego Narodzenia, które obchodzimy zimą. Biała herbata zimowa może zadowolić więc podniebienia tych osób, które cenią sobie subtelne napary.

Intensywne smaki zimowe

Jak już zaznaczono wyżej, nie każdy przepada za intensywnymi naparami. Nie wszyscy lubią jednak te delikatne. Na szczęście w zestawach zimowych herbat znajdują się także te charakteryzujące się mocnym aromatem i wyrazistym smakiem. Jedną z takich herbat jest bez wątpienia herbata earl grey. To nic innego jak czarna herbata aromatyzowana słynnym olejkiem bergamotkowym. To właśnie niemu zawdzięcza niezwykle intensywny oraz przyjemny zapach. W smaku również jest wyjątkowa. Mimo, że co do zasady earl grey powstaje na bazie herbaty czarnej, można spotkać także zieloną herbatę aromatyzowaną olejkiem z bergamoty. Zimą warto sięgać po earl grey z dodatkiem aromatycznych, korzennych przypraw. Rozgrzeją one nasz organizm od wewnątrz i uodpornią na szkodliwy wpływ czynników zewnętrznych. Doskonałym wyborem będzie napar earl grey wzbogacony o dodatek czerwonego pieprzu, kardamonu czy imbiru.

Previous Article
Next Article