zestawy herbat

Różne rodzaje i właściwości herbaty

Napój o bardzo wielu walorach smakowych oraz o licznych korzyściach dla ludzkiego organizmu to jeszcze nie do końca doceniana herbata, którą wbrew pozorom pije bardzo duża liczba osób na całym świecie. W zależności od jej rodzaju i sposobu parzenia, można spotkać się z odmiennym smakiem oraz aromatem, który serwuje ten napój. Warto poznać właściwości, jakimi się charakteryzuje.

Herbata zielona ma przede wszystkim działanie pobudzające z powodu dużej zawartości teiny. Przy drugim parzeniu tych samych liści przynosi odwrotny skutek- uspokaja. Co więcej, hamuje ona rozwój bakterii układu pokarmowego. Wpływa także pozytywnie na ciśnienie krwi, obniżając je. Zawiera ona flawonoidy, czyli substancje, które poprawiają jakość naczyń krwionośnych oraz stanowią prewencyjne działanie u osób ze skłonnością do zakrzepów krwi. Jest również czynnikiem pobudzającym metabolizm, dzięki czemu wspomaga odchudzanie.

Biała herbata przede wszystkim zawiera bardzo dużą ilość tak ważnych dla ludzkiego organizmu oksydantów. Ich zadaniem jest bowiem ochrona przed wolnymi rodnikami, które atakują i niszczą komórki. Co więcej, stosuje się ją również w profilaktyce przeciwko nadmiernemu ciśnieniu oraz rakowi. Zmniejsza także ryzyko wystąpienia zawału serca.

Herbata czarna jest najczęściej spotykaną odmianą. Jej działanie jest przede wszystkim pobudzające z powodu dużej zawartości teiny. Zmniejsza ponadto poziom złego cholesterolu, a dzięki fluorowi chroni zęby przed próchnicą oraz wpływa na zdrowy uśmiech. Polecamy napój zwany herbata czarna.

Herbata czerwona wspiera proces odchudzania, ponieważ wpływa na pobudzenie procesów metabolicznych. Chroni również wątrobę, a także jest świetnym środkiem na detoks organizmu. Co więcej, wzmacnia odporność oraz poprawia pamięć i koncentrację.

Omawiany napój nie tylko dostarcza zmysłom smaku i aromatu, lecz działa także jak lek, środek wspomagający pracę organizmu, wzmacnia go i przyczynia się do jego lepszego funkcjonowania. Warto zatem poświęcić sobie chwilę na filiżankę ulubionej herbaty.

Previous Article
Next Article