herbata premium

Herbata premium w małych i dużych opakowaniach

Herbata premium kontra zwyczajna

Herbata nieustannie istnieje w historii i kulturze światowej, w dzisiejszych czasach jej wybór jest naprawdę ogromny. Dobry sklep z herbatami oferuje różne rodzaje, odmiany, mieszanki czy rozmiary opakowań. Nie da się jednoznacznie powiedzieć ile kosztuje herbata. Każdy rodzaj ma inne, często bardzo rozbieżne ceny. Oczywiście zwykła herbata czarna będzie tańsza niż najlepsza herbata premium.

Więcej nie zawsze lepiej

Skupmy się jednak na wielkości opakowań. Słusznym założeniem jest, że im więcej suszu herbacianego w pojemniku, tym niższa cena w przeliczeniu na kilogram. Rzeczywiście tak jest, jednak czy zawsze to najlepsza opłacalna cena dla klienta?

Herbata jest produktem suchym, który zazwyczaj ma bardzo długi okres przydatności do spożycia, co oznacza, że możemy pić ją bez obaw o nasze zdrowie przez około 2 do 5 lat. Jednak data ważności nie określa smaku, zapachu i często właściwości zdrowotnych. Na przykład dobrej klasy zielona herbata lub ziołowa będzie miała lepsze właściwości. Im „młodsza” i świeższa herbata, tym więcej walorów możemy z niej wydobyć. Tutaj trzeba oszacować czy herbata zostanie zużyta w ciągu kilku miesięcy, czy może jednak będzie stała zapomniana w szafce przez kilka lat. Oczywiście nie można generalizować. Są osoby, które znalazły już swój ulubiony rodzaj i kupują tylko taką herbatę. Są także takie, które testują nowe smaki kupując malutkie ilości tylko na spróbowanie.

Więcej nie zawsze lepiej

Innym rodzajem opakowań jest zestaw herbat w skrzynce lub ozdobnym pudełku. Często takie kompozycje kupowane są na prezent, ładnie wyglądają. Najczęściej zawierają one różnego rodzaju herbaty świata ale w niewielkich ilościach. Obdarowana osoba na pewno znajdzie chociaż kilka smaków czy odmian, które będą jej pasować. Nie da się więc jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie „Czy duże się opłaca?”. Na pewno każdy znajdzie swój własny, najlepszy sposób dobierania wielkości opakowań i ich cen. Zdecydowanie warto próbować różnych odmian, bo dobra herbata może zostać ulubionym napojem na lata.

Previous Article
Next Article