najlepsze herbaty

Najlepsze herbaty do zadań specjalnych

Najlepsze herbaty świata

Korzyści z picia herbat jest wiele, a każdy rodzaj herbaty wnosi do naszego codziennego menu wiele pozytywnych składników. Najlepsze herbaty to takie, które pochodzą z dobrych upraw, a w ich składzie znajdziemy tylko zasuszone liście herbacianego krzewu. Na szczęście powstaje coraz więcej sklepów z ekologiczną żywnością, gdzie możemy znaleźć herbaty świata w jak najlepszej postaci.

Najlepsze herbaty na dłuższą młodość

Za jeden z najbardziej dobroczynnych napojów herbacianych uchodzi biała herbata. Napój ten pomaga pozbyć się niechcianych złogów cholesterolowych, w skutek czego tracimy zbędny tłuszcz z naszego organizmu. Oprócz swoich odchudzających właściwości, wykazuje także działanie lecznicze, które zostało dowiedzione naukowo. Zawarte w niej antyoksydanty pomagają w walce z wolnym rodnikami, co sprawia że nasza skóra dłużej zachowa młodość i promienny blask.

Wzrost poziomu energii

Zaraz obok białej herbaty na miano płynu spalającego tłuszcz zasługuje herbata zielona . Poprawia działanie układu krążenia oraz reguluje metabolizm. Badania wykazały, że codzienne spożywanie zielonej herbaty może przyczynić się do obniżenia ciśnienia tętniczego oraz spadku ryzyka cukrzycy. Podobnie jak jej biała odpowiedniczka, zapobiega ona odkładaniu się tłuszczu w tętnicach. Sprzyja spalaniu tłuszczu, dzięki termogenezie, co czyni ją pomocną w walce z kilogramami. Ma w swoim składzie dużą zawartość kofeiny, która powoduje zwiększenie poziomu energii. W związku osoba regularnie spożywające zieloną herbatę ma więcej siły na aktywność fizyczną. Należy pamiętać, że kofeina zawarta w zielonej herbacie różni się od tej, którą znajdziemy w kawie.

Rozgrzewający imbir

Świetną opcją dla osób odchudzających może okazać się picie herbaty z dodatkiem imbiru. Korzeń imbiru ma właściwości oczyszczające, rozgrzewające oraz pobudzające organizm do szybszego spalania tłuszczu. Najlepiej oczywiście wykorzystywać świeży imbir, który bez problemu dostaniemy w każdym supermarkecie. Oprócz funkcji odchudzającej, herbata z imbirem idealnie sprawdzi się przy leczeniu przeziębienia, czy grypy. Jednak nadal, najczęściej spożywana jest herbata czarna. Ta natomiast nie wykazuje silnych bodźców odchudzających.

Previous Article
Next Article