dobra herbata

Dobra herbata i dieta. Którą wybrać?

Dobra herbata

Herbata to jeden z najpopularniejszych napojów na świecie. Wielu Polaków nie wyobraża sobie bez niej śniadania. Ale czy dobra herbata może wspomóc odchudzanie? Która z nich będzie dla nas najlepsza?

Zielona herbata zawsze dobra dla zdrowia

Od lat wiadomo, ze zielona herbata wspomaga proces odchudzania. Hamuje uczucie głodu. Pobudza przemianę materii, zapobiega nadmiernemu wchłanianiu tłuszczy. Zielona herbata pomaga oczyścić nasz organizm z produktów przemiany materii. Ma też właściwości przeciwzapalne. Zielona herbata pomaga nam walczyć z wieloma innymi dolegliwościami, na przykład z chorobami układu krążenia.
A co jeśli nie przepadamy za zielonym naparem?

Herbata czarna

Co prawda herbata czarna nie ma tak pro zdrowotnych właściwości… Jednak na diecie odchudzającej nie musimy z niej rezygnować. Sama herbata czarna nie ma praktycznie żadnych kalorii. Jedyne na co musimy uważać to cukier i inne dodatki. To one wydatnie zwiększają kaloryczność naszego ulubionego napoju. Jeśli mimo to nie możemy przekonać się do gorzkiej herbaty earl grey , to zamieńmy tradycyjny, biały cukier jeden ze słodzików. Na przykład ksylitol.

Czerwony pogromca zbędnych kilogramów

Czerwona herbata pu-erh powstanie w wyniku fermentacji zielonych listków. Dzięki niemu czerwona herbata ma niepowtarzalny smak i zapach. Herbata pu – erh nie bez powodu nazywana jest naturalnym pogromcą tłuszczu. Wspomaga proces trawienia, zwłaszcza ciężkostrawnych i wzdymających potraw.
Herbata czerwona pomaga walczyć z nadmiarem kilogramów. Oczywiście nie jest panaceum na nasze kłopoty… Jednak badania naukowe dowiodły, że spożywana regularnie w umiarkowanych ilościach zapobiega efektowi jojo. Osoby pijące przez miesiąc czerwoną herbatę zanotowały spadek masy ciała średnio o 5 kilogramów. A to wszystko dzięki przyśpieszonemu metabolizmowi.

Previous Article
Next Article