napary owocowe

Czy dzieci mogą i powinny pić napary owocowe?

Napary owocowe

Dziecięca dieta wymaga wzmożonej staranności. Nie tylko dlatego, że maluch rośnie i potrzebuje wartościowych składników, ale także dlatego, że… Uczy się postaw żywieniowych od rodziców. Czy zatem warto podawać dzieciom napary owocowe?

Zdrowa alternatywa

Każdy dobry sklep z herbatami posiada wiele ciekawych alternatyw dla innych dziecięcych napoi. Przede wszystkim, wysokiej jakości napary są zdrowe i nie zawierają sztucznych dodatków. Opierają się na naturalnym, owocowym składzie. Co za tym idzie, mają w sobie drogocenne witaminy i antyoksydanty, znane nam z pochodzących z natury owoców. Niezależnie od tego czy chodzi o aronię, pomarańczę, porzeczkę czy hibiskus herbata przydaje się na rozmaite dolegliwości: zwalcza przeziębienie, podnosi odporność. Warunek jest jeden: musi pochodzić od sprawdzonego producenta.

Nauka dobrych postaw

Kubki smakowe nabierają swoich przyzwyczajeń. Właśnie dlatego osoby przyzwyczajone do spożywania słodzonych napoi gazowanych lub innych sztuczności, tracą wiele doznań. Znieczulają się na subtelne aromaty i nie wychwytują ich. Jeśli dziecko będzie mieć różnorodną, ale i delikatną, naturalną dietę, pozna zdecydowanie więcej smaków. Z dużym prawdopodobieństwem będzie mu smakować ta sama herbata zimowa, co rodzicom, bez dodatku cukru! A jeśli jest już za późno i maluch jest przyzwyczajony do cukru, warto w wolnej chwili przejrzeć sobie sklep z herbatami online i jego ofertę dla dzieci. Producenci potrafią przemycać zdrowie w różnej postaci, w razie potrzeby robiąc to z lekkim przymrużeniem oka. Przykład? Do bogactwa owoców mogą być dodane żelki. Wtedy dziecko na pewno nie oprze się takiemu napojowi! Warto też pamiętać o odpowiednim zbilansowaniu płynów dla malucha. Dzieci nie mogą być odwodnione i choć same czują pragnienie, czasem, w wirze zabawy, warto im przypomnieć o dostarczeniu energii dla ciała.

Previous Article
Next Article